استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری و نحوه سازگاری با آن

نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری و نحوه سازگاری با آن آماده دریافت می باشد.
استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری و نحوه سازگاری با آن|42081711|hzu|اختلالات رفتاری در کودکان و نوجوانان,تشخیص اختلالات رفتاری در کودکان,علل اختلالات رفتاری در کودکان,تعریف اختلالات رفتاری در کودکان,تحقیق در مورد اختلالات رفتاری کودکان,پایان نامه در مورد اختلالات رفتاری کودکان,نشانه های اختلالات رفتاری در کودکان,سبب شناسی اختلالات رفتاری در کودکان,اختلالات رفتاری کودکان و روش های اصلاح و ترمیم آن

هدف از این تحقیق پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات45حجم236/858 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

همه والدین در ایفای نقش والدینی خود دچار استرس می شوند و چالش های زیادی را در رابطه با بزرگ کردن کودکشان تجربه می کنند، اما والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری استرس بیشتری را در این زمینه تحمل می‌کنند. احساس مسئولیت درباره کودک و رفتار‌هایش، نیاز فرزندان به توجه، زمان و منابع مالی می‌تواند حتی از توانایی‌های لایق‌ترین والدین هم فراتر رود (کوئین، 2009). استرس والدینی از جمله مفاهیمی است که توجه بسیاری از نظریه پردازان را به خود جلب کرده و تعاریف متعددی برای آن ارائه شده است.

ماش و جانستون (1990) استرس والدینی را یک فرایند برهم کنش فعل و انفعالی می‌دانند که بر تعاملات هیجانی و رفتاری والد- کودک تاثیر می‌گذارد. راجر (1998) استرس والدینی را نتیجه ارزیابی خواسته‌های عینی محیط در ارتباط با نقش والدگری تعریف می‌کند. وبستر- استارتون (1990) نیز استرس والدینی را سطح بالای ناسازگاری عاطفی می‌داند که بر عواطف، رفتار والدین، تعاملات والد- کودک و ادراکات والدین از رفتار کودک تاثیر گذاشته و بر دشواری مراقبت و تربیت کودک به ویژه کودک مبتلا به اختلالات رفتاری، می‌افزاید(استورا، 1377).

علاوه بر تعاریف ذکر شده، الگو های مختلفی برای بررسی استرس والدینی و عوامل موثر بر آن پیشنهاد شده است. یکی از شناخته‌شده ترین این الگوها، الگوی آبیدین می‌باشد. این الگو که در سال 1976 ارائه شد، یک الگوی قدرتمند و عمومی برای استرس والدینی است (شکل 2-1). آبیدین استرس والدینی را حاصل اثر تعامل خصوصیات والدین مانند ( افسردگی ، احساس صلاحیت ، سلامت والدینی ، دلبستگی والدینی ، روابط با همسر ، محدودیت های نقش پذیری ، انزوای اجتماعی ) با خصوصیات کودک مانند (سازش پذیری ، پذیرنگی ، بیش فعالی/ بی توجهی ، فزون طلبی ، تقویت گری ، خلق ) می داند. او همچنین معتقد است که ویژگی های والد و کودک همراه با متغیر های موقعیتی بیرونی و عوامل استرس زای زندگی مانند (طلاق، مشکلات شغلی و ....) دلیل افزایش احتمال استرس والدینی است (استورا،1377).

فهرست مطالب
تعریف نظری اختلالات رفتاری
تعریف عملیاتی اختلالات رفتاری
2-3- موضع گیری نظری در خصوص اختلالات رفتاری کودکان
2-3-1- تعریف اختلالات رفتاری کودکان با توجه به مفهوم بهنجاری
2-3-2- ملاک های اختلال رفتاری
2-3-3- شیوع اختلالات رفتاری در کودکان
2-3-4- سبب شناسی اختلالات رفتاری در کودکان
2-3-5-سلامت روان در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری
2-3-6- مشکلات ارتباطی والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری
2-3-7- استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری
2-3-7-1- تشخیص اختلالات رفتاری در کودکان
2-3-7-2- مشکلات رفتاری وارتباطی کودکان
2-3-7-3- سن کودک
2-3-7- 4- مسائل مالی
2-3-7-5- واکنش جامعه
2-3-7-6- انزوای والدین
2-3-7-7- ناسازگاری در روابط زناشویی
2-3-7-8- مشکلات خواهران وبرادران
2-3-8- سازگاری با استرس در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری
2-4- یافته های پژوهشی در داخلی وخارجی در قلمرو موضوع مورد بررسی
2-4-1- یافته های پژوهشی در داخل کشور
2-4-2- یافته های پژوهشی در خارج کشور
منابع


"

مطالب دیگر:
📎تحقیق داستان يوسف و زليخا📎تحقیق غذاهای حلال و حرام در قرآن📎تحقیق خلقت جهان از كجا و چگونه آغاز شد📎تحقیق خداشناسي📎تحقیق خلقت انسان از نگاه قرآن📎تحقیق خطبه 84 نهج البلاغه و تفسیر آن📎تحقیق تفسیر خطبه 83 نهج البلاغه📎تحقیق خدمات اسلام در ایران📎تحقیق حقوق کودک در اسلام📎تحقیق حق‌ و عدالت‌ در انديشة‌ استاد مطهري‌📎پرسشنامه عدالت سازمانی گرینبرگ(1990)📎پرسشنامه عادت‌های خواندن📎پرسشنامه شخصیتی گری - ویلسون (GWPQ)📎تحقیق رفتار جرات‏مندانه📎تحقیق رهبری خدمتگزار و ارزیابی عملکرد کارکنان📎تحقیق حضرت مهدی و معجزه تولد ایشان📎تحقیق حجاب و اصالت فرهنگ📎تحقیق رابطه حجاب و پاكدامنى زن📎تحقیق حجاب‌ نمادي‌ از جنگ‌ تمدن‌ها📎تحقیق بررسی جامع حجاب از نظر علما📎تحقیق حجاب در قرآن📎تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه📎تحقیق حج در قرآن و احادیث📎تحقیق مکه و حج📎تحقیق حج و جهاد در اسلام